Porównanie technik wyświetlania 3D

May 11, 2018

najnowsze wiadomości o firmie Porównanie technik wyświetlania 3D
Zarówno okulary IMAX, jak i REALD wykorzystują zestaw spolaryzowanych soczewek do oglądania filmów stereoskopowych w Teatrze. Okulary spolaryzowane zyskują dzięki temu, że każde oko otrzymuje obraz w pełnym kolorze, co eliminuje problemy powodowane przez efekt kolorystyczny. Systemy liniowo spolaryzowane zwykle wymagają dwóch projektorów, które mają ustawione filtry pod kątem 45 ° i -45 °.

Obecnie rzadka technologia obrazowania StereoJet pozwoliła na przedstawienie stereoskopowego obrazu drukowanego w pudełku oświetleniowym i oglądanie go za pomocą spolaryzowanych okularów.

Okulary anaglifowe są bardzo powszechne. Obrazy anaglifowe w kolorze czerwonym i cyjan są łatwe do przygotowania i można je wyświetlać na monitorach komputerowych oraz drukować na konsumentach na drukarkach atramentowych. Większość z nas może pamiętać okulary anaglifowe dołączane do komiksów, gdy byliśmy dziećmi. Stereoskopowe obrazy przygotowane za pomocą tej technologii często cierpią z powodu artefaktów kolorowych. Te artefakty można zmniejszyć za pomocą korekty kolorów. Z mojego doświadczenia Czerwono-cyjanowe okulary zapewniają lepszą wierność kolorów niż czerwone / niebieskie okulary 3D, ponieważ kanał cyjan ma składniki zarówno niebieskie, jak i zielone.